Bayburt Belediyesi

TUZCUZADE MAHALLE ODASINDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA

Geri

TUZCUZADE MAHALLE ODASINDA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA

16 Haziran 2024

Bayburt’ta her bayram geleneksel olarak düzenlenen halk protokol bayramlaşmanın adresi bu bayram da Tuzcuzade Mahallesi oldu.

Bayburt protokolü ve vatandaşlarımızın bir araya geldiği bayramlaşma törenine katılan Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş, tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ederek,  "Bayramlar bizlere bayram gibi ama İslam coğrafyasında Müslümanlara, Türklere bayram yaptırmıyorlar. Onların bayramları her zaman buruk geçiyor. Gazze, Filistin, Doğu Türkistan, Kerkük hep mahzun.  Şunu biliyoruz ki o zulümleri yapanlardan daha çok üretemezsek, onlardan daha yüksek teknolojiyi üretim sahip olmazsak biz her bayramı buruk geçireceğiz. Gözyaşlarının aktığı yerler Müslümanların, Türklerin yaşadığı yerler olacak. Allah'tan duamız bizlere daha çok çalışma gücü versin ve zulmedenlerden daha çok çalışıp daha çok üretelim. Bu vesileyle hepinizin bayramını tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kuranı Kerim tilaveti yapılması ve duaların edilmesiyle sona eren programa Bayburt Valisi Sayın Mustafa Eldivan, İçişleri Eski Bakanı Sayın Ülkü Güney, Bayburt Milletvekili Prof. Dr. Sayın  Orhan Ateş, Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Huzeyfe Yücedağ, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, İl Jandarma Komutanı Albay. Dr. Talha Övet, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Turgut Çalışkan, İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Şahin, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, stk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.