Bayburt Belediyesi

İÇME SUYU ARITMA TESİSİMİZİN İHALESİ YAPILDI

Geri

İÇME SUYU ARITMA TESİSİMİZİN İHALESİ YAPILDI

20 Aralık 2022
Belediyemizin Bayburt’un kızıl elması olarak gördüğü Bayburt Merkez İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin ihalesi Ankara’da İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi.
 
Üç firmanın teklif verdiği ihaleyi Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci de yerinde takip etti.
 
İhalenin sonuçlanmasının ardından açıklamalarda bulunan Başkanımız Pekmezci ihalenin Bayburt için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Projenin Bayburt’ta belediye eli ile şimdiye kadar hayata geçirilen en büyük proje olduğunu belirten Başkanımız “ Proje için en ince ayrıntısına kadar çalıştık. Bayburt için mutlaka yapılması gereken, şehrimizin kızıl elması niteliğini taşıyan bir çalışma. Güzel temiz bir suyumuz var ama halkımız sertliğinden muzdaripti projenin hayata geçmesiyle hemşehrilerimiz inşallah bu sorundan da kurtulacak. Bizde Bayburt Belediyesi olarak şehrimizin kronikleşmeye yüz tutmuş bir problemini daha çözüme kavuşturmanın huzuru içinde olacağız. Vatandaşlarımız merak etmesinler en büyük sevdaları Bayburt olan bir belediyeleri var.” dedi.
 
Projenin hayata geçmesinde emeği olanlara da tek tek teşekkür eden Başkanımız Pekmezci, “Projemiz için çalışmaya başladıktan sonra bizleri bu yolda yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Sayın Vedat Bilgin’e, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Bayburt Valimiz Sayın Cüneyt Epcim’e, Milletvekilimiz Sayın Fetani Battal’a İller Bankası Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük’e ve projenin oluşumunda emeği olan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.