Bayburt Belediyesi

ÇOKAB ÜYESİ BELEDİYELER YILIN SON TOPLANTISINI BAYBURT'TA YAPTI

Geri

ÇOKAB ÜYESİ BELEDİYELER YILIN SON TOPLANTISINI BAYBURT'TA YAPTI

22 Aralık 2022

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Başkanlığı (ÇOKAB) 2022 Yılı Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’nin ev sahipliğinde Belediyemiz Aile Yaşam Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Başkanı ve Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı ile birlik üyesi belediye başkanları Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’ye makamında ziyarette bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Pekmezci birlik üyelerini Bayburt’ta ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek misafirlerine plaket takdiminde bulundu.

Birlik Başkanı Taşçı ve misafir belediye başkanları ise Başkanımız Pekmezci’ye kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarı temennisinde bulundular.

Daha sonra toplantıya geçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan yılın son meclis toplantısında Bayburt Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bayburt tanıtım filmi izlendi.

Tanıtım filminin ardından kürsüye çıkan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci misafir belediye başkanlarına hoş geldiniz diyerek meclis toplantısının hayırlara vesile olmasını diledi. ÇOKAB tarafından hayata geçirilmesi planlanan Katı Atık Ayrıştırma tesisi projesinin hayata geçmesinden mutluluk duyacaklarını söyleyen Başkanımız Pekmezci, “Şuan şehrimizde Bayburt-Gümüşhane illeri olarak kurduğumuz Katı Atık Ayrıştırma Tesisimiz var.  Orada çöplerimizin toplandığı alanda bir tesis aracılığıyla toplanan metan gazı yakılarak elektriğe dönüştürülüp gerekli yerlere ilgili firma tarafından ulaştırılıyor. Yaklaşık 3-4 ay öncede encümen kararı ile mekanik ayrıştırma tesisi ile ilgili bir ihale yaptık. Onunda inşası tamamlanma aşamasında. İnşallah bundan sonra Bayburt ve Gümüşhane olarak bunu faaliyete geçireceğiz. Bugün sizleri burada görmekten mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

Birlik Başkanı ve Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı ise konuşmasında toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’ye misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kalkınma birliğin bünyesinde faaliyete geçirilecek olan projelerin yapımını üstlenen firma yetkilileri sunum yaptı. Sunum sonrası gündem maddelerinin görüşülmesi ve dilek temennilerin alınmasıyla toplantı sona erdi.

Toplantıya Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Oltu Belediye Başkanı Necmettin Taşçı, İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Yusufeli Belediye Başkan Vekili Süleyman Toprak, Belediye Başkan Yardımcılarımız Süreyya Türkmenli ve Nesimuttin Selçuk ile birlik üyesi kurum temsilcileri katıldı.