Bayburt Belediyesi

ÇOCUKLARIN ONBEŞİSİNİ BU RAMAZANDA UNUTMADIK

Geri

ÇOCUKLARIN ONBEŞİSİNİ BU RAMAZANDA UNUTMADIK

24 Mart 2024
Bir Bayburt geleneği olan ve Ramazan ayının on dördünü on beşine bağlayan bu akşam çocuklarımızın coşkusuna ortak olduk.
 
Ekiplerimiz, iftarın ardından mahalle mahalle dolaşarak şehrin dört bir yanında çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu.
 
Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’nin de çocuklarımızın heyecanına ortak olduğu etkinlikte çocuklar hem on beşi ikramlarını topladı hem de eğlenceli dakikalar yaşadılar. Çocuklar ayrıca onbeşi geleneğinin yaşatılmasına verdiği katkılardan dolayı Başkanımız Pekmezci’ye teşekkür ettiler.
 
Bayburt merkezde bulunan 14 mahallede gerçekleşen etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci “Bugün çocuklarımızla birlikte asırlardan beri devam eden onbeşi geleneğimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyor. Çocuklarımız mutlu bizlerde mutluyuz. Bu geleneği her geçen gün artan bir şevkle devam ettirmek için gayret içindeyiz. Çocuklarımız Ramazan’ın bu güzelliğini komşularıyla, arkadaşlarıyla, dostlarıyla paylaşmak için onbeşi topluyorlar. Bu yıllardan beri bu şekilde devam ediyor. Biz Bayburt Belediyesi olarak bu geleneğin devamı için elimizden geleni yapmayı ve bu mutluluğu çocuklarımızla birlikte yaşamayı arzu ediyoruz. Bugün burada gördüğünüz gibi çocuklarımız onbeşilerini aldılar mutlular. İnşallah nice onbeşileri sağlık içinde birlikte paylaşırız.”ifadelerini kullandı.
 
Çocuklarımızın büyük bir sevinçle onbeşilerini toplayarak evlerine mutluluk içinde döndüğü programda, Belediye Başkan Yardımcımız Süreyya Türkmenli ve belediye personelimiz Başkanımız Pekmezci’ye eşlik etti.