Bayburt Belediyesi

CİRİT TAKIMLARI BU KEZ DEDE KORKUT ŞÖLENLERİ İÇİN AT BİNDİ

Geri

CİRİT TAKIMLARI BU KEZ DEDE KORKUT ŞÖLENLERİ İÇİN AT BİNDİ

20 Temmuz 2023
Bu yıl 27.’si düzenlenen Bayburt Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri kapsamında düzenlenen cirit müsabakalarının final karşılaşması yapıldı.
Bayburt Belediyesi Cirit Sahası'nda gerçekleştirilen müsabakaları Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Gençlik Spor İl Müdürü Adem Köse ve vatandaşlar takip etti.
Kazanan Dostluk Oldu
Kop Atlı Spor Kulübü ve Selçuklu Atlı Spor Kulüplerinin karşılaştığı müsabaka oldukça heyecanlı anlara sahne oldu. Dede Korkut’a özel icra edilen müsabakalarda kazanan dostluk olurken müsabakalar sonunda, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci ve Gençlik Spor İl Müdürü Adem Köse kulüp başkanları Erkan Tokay ile İsmet Özer’e günün anısına plaket takdiminde bulundular.
Müsabaka sonrası konuşan Bayburt Belediye Başkanı Pekmezci “Bugün burada Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şölenleri’nin 27. sinde atlı spor kulüplerimizin yaptığı güzel bir müsabakayı izledik. Kop Atlı Spor Kulübü ve Selçuklu Atlı Spor Kulübü’nü bu güzel mücadelelerinden dolayı gönülden kutluyoruz. Bayburt Atlı Spor Kulüpleri bazında gerçekten Türkiye’de her geçen gün varlığını hissettiren bir konuma geldi. Bizde bu konuda sizlerle gurur duyuyoruz. 9 kulübümüzle birlikte bu varlığımız her geçen gün güçlü bir şekilde artıyor. Bizde elimizden geldiği kadar kulüplerimizin yaşaması için destek vermeye gayret ediyoruz. Orta Asya’dan Anadolu’ya at üzerinde göç eden ecdadımız buralara geldi. Şimdi de onların torunları at üzerinde kendilerine yakışır biçimde icra ettikleri bir cirit oyunuyla hünerlerini ortaya koyuyorlar. Ben bir kez daha atlı spor kulüplerimizin yönetici ve temsilcilerini yürekten kutluyorum. Şimdi şölenlerimiz dolayısıyla müsabakaya çıkan iki kulübümüze de kupalarını takdim edeceğiz. Birinci yok ikisi de gönlümüzün birincisi.” ifadelerini kullandı.