Bayburt Belediyesi

BELEDİYEMİZDEN YOĞUN KAR MESAİSİ

Geri

BELEDİYEMİZDEN YOĞUN KAR MESAİSİ

2 Şubat 2023

Bayburt’ta etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Belediyemiz karla mücadele ekipleri, şehrimizin birden fazla noktasında aynı anda çalışmalarına devam ediyor.

Kentte gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışıyla beraber çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden ekiplerimiz çalışmalarını ara vermeden yüksek tempo ile sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında bir yandan ana arterler ve mahallelerde kar temizlik çalışması yapan ekiplerimiz diğer yandan buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Kar kalınlığının yer yer 20 cm yi bulduğu şehirde ayrıca araç ve yaya trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için yoğun çaba sarf eden ekiplerimizin bir kısmı da şehrin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan kaldırımlarda kar küreme çalışması yaparken bir diğer ekipte mahallelerden şehre inen merdivenlerde kar temizliği yapıyor.

Yoğun bir şekilde devam eden çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, "Şehrimizde gece saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla tüm ekiplerimizi seferber ettik. Çalışma temposunu her geçen saat yükseltiyoruz. Şehrimizin dört bir yanında aynı anda arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar.  Biz her zaman söylüyoruz Bayburt’ta kar çile değil berekettir. Vatandaşlarımızın kar yağışından etkilenmemeleri adına tüm tedbirlerimizi aldık. Tüm ekiplerimizle sahadayız.” İfadelerini kullandı.