Bayburt Belediyesi

BELEDİYEMİZ EKMEK İSRAFININ ÖNÜNE GEÇİYOR

Geri

BELEDİYEMİZ EKMEK İSRAFININ ÖNÜNE GEÇİYOR

25 Haziran 2024

Belediyemiz sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında ekmeklerin çöpe atılmasının önüne geçmek amacıyla şehrin birçok noktasına Bayat Ekmek Toplama kutuları yerleştirdi.

Proje kapsamında Bayburt Merkezde bulunan mahallelerde muhtelif noktalara Bayat Ekmek Toplama Kutuları yerleştirildi. Vatandaşlarımızın kutulara bıraktıkları bayat ekmekler Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından günlük olarak toplanacak. Bayat ekmek toplama araçlarına yüklenen ekmekler, hayvanlara verilmek üzere Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edilecek.

Ekmek israfını önlemek amacıyla hayata geçirilen Bayat Ekmek Toplama Projesiyle aylık yüzlerce kilogram, ekmek israfının önlenmesi hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş, “Ülkemiz genelinde maalesef büyük bir ekmek israfı ile karşı karşıyayız. Üzülerek belirtmek gerekir ki bu durum Bayburt’umuzda da mevcut. Bizde Bayburt Belediyesi olarak bunun bir nebze olsun önüne geçmek adına ekmeklerimizin çöpe gitmesi yerine daha faydalı bir şekilde değerlendirilebilmesi için mahallelerimize bayat ekmek toplama kutuları yerleştirdik. Vatandaşlarımız bayat ekmeklerini çöpe atmak yerine bu kutulara bırakacak ve ekiplerimiz bu kutularda biriken bayat ekmekleri toplayarak Sokak Hayvanları Geçici Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’mizde bulunan can dostlarımıza verilmek üzere teslim edecekler. Böylece hem bayat ekmekler çöpe gitmeyecek hem de daha iyi bir şekilde değerlendirilmiş olacak.” İfadelerini kullandı.