Bayburt Belediyesi

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Geri

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

24 Kasım 2023

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Milletçe topyekûn çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedeflediğimiz Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında bu hedefe ulaşmak için geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimize güvenimiz tamdır. Türkiye Cumhuriyeti öğretmenlerimizin başarısı ile sağlam temeller üzerinde yükselmeye devam edecektir.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan kutsal bir meslektir. Bunun içindir ki ülkemizin aydınlık geleceğini öğretmenlerimizin alın terinde görüyoruz. Öğretmenlerimiz, güzeli ve doğruyu savunan, milli birlik ve beraberlik anlayışı ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, geleceğimizin dönüşüm mimarlarıdır.

Bu onurlu meslekte yıllarca hizmet etmiş biri olarak, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum.