Bayburt Belediyesi

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Geri

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

15 Haziran 2024
Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş Kurban Bayramı dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.
Mesajında bayramların umutları canlandıran, herkesi kaynaştıran ve bütünleştiren, toplumsal huzuru pekiştiren anlamlı günler olduğunu vurgulayan Başkanımız Memiş şunları ifade etti:
"Kurban; Allah’a teslimiyetin, itaat ve sadakatin sembolüdür. Rabbimize, birbirimize, iyiye, doğruya yakınlaşmayı ifade etmektedir. Bayramlar ise, hayatı huzura dönüştüren, sevgi bağlarımızı güçlendiren paylaşma ve dayanışma günleridir. Bu itibarla, idrak edeceğimiz Kurban Bayramı’nı birbirimizi hatırlamanın, kardeşlik ahdimizi yenilemenin, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin bir imkânı olarak görmeliyiz.
Hz. İbrahim'in adanmışlığı ve Hz. İsmail'in teslimiyetinin simgesi, Rabbimizin müjdesi olan Kurban Bayramı’nın rahmet ve bereketinin sıkıntılarımızdan kurtuluşumuza vesile olması için kulluk görevlerimizi layıkıyla yerine getirmeli, milletimizi manevi iklimiyle saran, ortak bir ruhla kaynaştıran ve kucaklaştıran bayramı hakkıyla yaşamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyor. Cenab-ı Allah'tan sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur içerisinde bir bayram geçirmelerini niyaz ediyorum."