Bayburt Belediyesi

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Geri

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

29 Ağustos 2023
Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Aziz milletimizin 1919 yılında Samsun'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlattığı istiklal mücadelesi, tüm imkânsızlıklara rağmen 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zafere taşınmıştır. 30 Ağustos Zaferi bundan 101 yıl önce, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır.
Bu zafer, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle tarihte önemli bir yer tutmuş, işgalci ve emperyalistlere karşı kurtuluş mücadelesi yürüten birçok mazlum halka ilham kaynağı olmuş, onlara umut aşılamıştır. Bayburtlu Şehit Yüzbaşı Agâh Efendi’nin emrindeki askerler ile destanlar yazdığı ve vatan uğruna şehit düştüğü Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmeyeceğini, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin ve kahraman ordumuzun üstün azmi ve gayreti karşısında çaresiz kalarak unutamayacakları bir yenilgiye uğramışlardır.
Bu duygu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, yüce rabbimizden başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize rahmet diliyorum.”