Bayburt Belediyesi

Belediye Başkanımızdan Altyapı Çalışmalarına Yakın Takip

Geri

Belediye Başkanımızdan Altyapı Çalışmalarına Yakın Takip

17 Haziran 2014

Belediye Başkanımız Mete Memiş, şehrimizde devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceliyor.

Gençosman, Zahit, Kaleardı, Şingah ve Esentepe mahallelerinde eş zamanlı olarak 10 ekip tarafından yürütülen altyapı çalışmalarını yerinde takip eden Belediye Başkanımız Mete Memiş, çalışmalar nedeniyle ulaşımda oluşan aksaklıklar ve zaman zaman meydana gelen su kesintilerinden dolayı sabır ve anlayış gösteren vatandaşlarımıza teşekkür etti.

Çalışmaların Titizlikle Yürütülmesini İstedi

Çalışma alanlarını tek tek gezerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Belediye Başkanımız Memiş, çalışmaların titizlikle yürütülmesi gerektiğini söyledi. Her gittiği çalışma yerinde çalışanlarla sohbet eden Belediye Başkanımız, onlardan kendilerine ve çevredeki vatandaşlara zarar vermeden çalışmalarını dikkatli bir şekilde sürdürmelerini ve sağlıklarını tehlikeye sokacak durumlardan kaçınmalarını istedi.

Belediye Başkanımızdan Vatandaşımıza Teşekkür

Çalışmaların başladığı günden buyana toplam 26 kilometre imalat yapıldığı bilgisini veren Belediye Başkanımız Memiş, çalışmaların yılsonunda biteceğini ve Bayburt’un kanalizasyon sorununun tarihe karışacağını söyledi.  Mayıs ayında ihalesi gerçekleşen İçme Suyu Şebeke Hattının yenilenmesi çalışmalarının ise Eylül ayı itibariyle başlayacağını kaydeden Belediye Başkanımız, iki yıl sonra Bayburt’un 40 yıla dayanan kanalizasyon ile içme suyu şebeke hattının ortadan kalkacağını ve daha yaşanabilir Bayburt için yeni projelerin hayata geçeceğini dile getirdi. Belediye Başkanımız Memiş açıklamasında Gençosman, Zahit, Kaleardı, Şingah ve Esentepe mahallelerinde eş zamanlı olarak 10 ekip tarafından yürütülen altyapı çalışmaları nedeniyle ulaşımda oluşan aksaklıklar ve zaman zaman meydana gelen su kesintilerinden dolayı sabır ve anlayış gösteren vatandaşlarımıza teşekkür etti.