Bayburt Belediyesi

BAYBURT’TAN DEPREM BÖLGESİNE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Geri

BAYBURT’TAN DEPREM BÖLGESİNE KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

7 Şubat 2023

6 Şubat 2023 Pazartesi günü sabaha karşı meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan, Bayburt ile beraber birçok ilde hissedilen ve 10 şehrin etkilendiği depremin ardından Belediyemiz tarafından düzenlenen yardım kampanyasında toplanan yardımların yer aldığı 15 kamyondan oluşan konvoy, dualarla deprem bölgesine uğurlandı.

Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına destek olmak üzere 1 adet itfaiye aracı, 1 iş makinesi, 1 tır ve 12 personel gönderen Belediyemizin başlattığı kampanya, halk tarafından oldukça yoğun ilgi görürken Muhammed Emin Bahadır isimli çocuğun harçlıklarıyla aldığı altını deprem bölgesine gönderilmesi için Belediye Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli’ye teslim etmesi duygusal anlara sahne oldu.

Toplanan yardımlar özenle kamyonlara yüklenirken konvoyun uğurlanması için Belediyemiz önünde tören düzenledi.  

Yardım kampanyası hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra özellikle Bayburt halkı gerçek manada depremden etkilenen vatandaşlarımıza yardım etme adına çok büyük bir gayret sarf etti. Büyük bir çalışma içerisinde oldular. Kısa zamanda yaklaşık 15 kamyonumuzu gıda ve diğer ürünlerden oluşan bir yapı içerisinde tamamladılar. Allah nasip ederse bugün deprem bölgesine uğurluyoruz. Bayburt insanının içten ve samimi yardımlarını ulaştıracaklar. Rabbim bu felaketleri bize tekrar göstermesin. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Tüm deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza Bayburt'tan sevgiler, saygılar gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konvoy, Yakutiye Camii İmam Hatibi Enis Aslan tarafından yaptırılan dua sonrası deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Törene Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Garnizon Komutanı Topçu Albay Zekeriya Tosun, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, İl Emniyet Müdürü Nihat Uzun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Dr. Talha Övet, MHP MYK Üyesi idris Aydın, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Yardımcı, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı İsmail Durmuş, Saadet Partisi Bayburt İl Başkanı Abdulmecit Bekmezci, Yeniden Refah Partisi Bayburt İl Başkanı Osman Görer, Büyük Birlik Partisi Bayburt İl Başkanı Ali Bozo, kurum müdürleri, Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Yunus Emre Zengin, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri,  mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.