Bayburt Belediyesi

BAYBURT'TA 19 MAYIS COŞKUSU

Geri

BAYBURT'TA 19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs 2024
Bayburt'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerle kutlandı
Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105’inci yıl dönümünde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Bayburt’ta coşkuyla kutlandı.
Kutlama programı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Saray Bahçesi Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Çelenk töreninin ardından kutlamalar Sentetik Semt Sahası'nda devam etti.
Semt Sahası'na gelen bütün vatandaşlarımız, sporcu ve öğrencilere belediye personelimiz tarafından Türk Bayrağı dağıtıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisiyle devam etti. Daha sonrasında Taekwondo, bilek güreşi, güreş, cimnastik, boks, geleneksel okçuluk gösterileri sporcular ve öğrenciler tarafından sergilendi. Hünerlerini sergileyen öğrencilerin gösterileri ise, izleyenler tarafından büyük alkış topladı.
Gösterilerin ardından ödül törenine geçildi, sporcu ve öğrencilere ödülleri Bayburt Valisi Sayın Mustafa Eldivan, Bayburt Milletvekili Sayın Orhan Ateş, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürol Akkaya ve Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş tarafından verildi.
Ödül töreni sonrasında il protokolü resim sergisini gezdi. Sergiyi ilgiyle gezen il protokolüne, eser sahipleri resimleri hakkında bilgiler verdiler.
Programın sonunda ise il protokolü üyeleri, okçuluk sporcularıyla birlikte ok atarak, etkinlikleri tamamladılar.
Renkli görüntülere sahne olan olan kutlama programı, toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.