Bayburt Belediyesi

BAKAN BİLGİN BAYBURT BELEDİYESİ YÖRESEL ÜRÜNLER VE TURŞU FABRİKASINI GEZDİ

Geri

BAKAN BİLGİN BAYBURT BELEDİYESİ YÖRESEL ÜRÜNLER VE TURŞU FABRİKASINI GEZDİ

19 Aralık 2022
Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Bayburt’ta bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Sayın Vedat Bilgin kısa bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikası’nı ziyaret etti.
 
Fabrikada yapılan alışmaları Bakan Bilgin’e anlatan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci üretim aşamalarının el değmeden hijyenik bir biçimde gerçekleştirildiğini ifade ederek ürün çeşitleri hakkında bilgi verdi.
 
Fabrikadaki çalışmaları ve ürünleri inceleyen Bakan Bilgin, turşu suyu ve üretilen turşulardan tadarak, istihdama yönelik yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Ürünleri oldukça beğendiğini ifade eden Bakan Bilgin fabrikanın Bayburt için önemli bir yatırım olduğunu söyledi.
 
Fabrika gezisinin ardından Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Bakan Bilgin’e tesiste üretilen ürünlerden oluşan çeşitli hediyeler takdim etti.
 
Bakan Vedat Bilgin, daha sonra yakın zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi’nin istihdama yönelik bir diğer yatırımı olan Et Entegre Tesisini gezerek Başkanımız Pekmezci’den bilgi aldı.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’ e ziyarette Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Belediye Başkanımız Hükmü Pekmezci, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur, Belediye Başkan Yardımcımız Süreyya Türkmenli ve fabrika teknik personeli eşlik etti.