Bayburt Belediyesi

AVRUPA ŞAMPİYONU AKKUŞ COŞKUYLA KARŞILANDI

Geri

AVRUPA ŞAMPİYONU AKKUŞ COŞKUYLA KARŞILANDI

9 Temmuz 2024

Sırbistan’da 24-30 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda, 65 kilo kadınlar kategorisinde Avrupa Şampiyonu ve U20 65 kiloda Avrupa ikincisi olan Bayburt Belediyesi Tuğra Boks Spor Kulübü sporcusu Beyzanur Akkuş, baba ocağı Bayburt’ta coşkuyla karşılandı.

Elde ettiği başarı ile Bayburt’a ve Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Milli Sporcu Akkuş’u Belediye Başkanımız Sayın Mete Memiş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse ve vatandaşlar karşıladı. Beyzanur Akkuş karşılamanın ardından Belediye Başkanımız Memiş’e ziyarette bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkanımız Memiş, Akkuş’un Avrupa Şampiyonu olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini belirterek, milli sporcuyu başarısından dolayı tebrik etti ve altınla ödüllendirdi.

Belediye Başkanımız Memiş’e kendilerine gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Akkuş ise çok çalışmaya devam ederek Bayburt’a ve Türkiye’ye yeni başarılar ve şampiyonluklar kazandırmaya devam edeceklerini ifade etti.

Son 6 ayda Bayburt Belediyesi Tuğra Boks Spor Kulübü adına 2 Türkiye Şampiyonluğu, 2 Uluslararası Şampiyonluk, 1 Avrupa Şampiyonluğu, birde Avrupa İkinciliği elde eden Avrupa Şampiyonu Beyzanur Akkuş’a ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Köse, Bayburt Belediyesi Tuğra Boks Spor Kulübü Başkanı Esmani Kaban, Kulüp Yöneticileri, Antrenörleri, Güreş Antrenörü Mustafa Çiftçi ve ailesi eşlik etti.