Bayburt Belediyesi

Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikası

Geri
Yöresel Ürünler ve Turşu Fabrikası
TURŞU FABRİKASI İÇİN İMZALAR ATILDI
Bayburt’ta istihdam oluşturma adına çalışmalarını sürdüren belediyemizin bu yöndeki projelerinden olan Yöresel Turşu Üretim Fabrikası projesi hayata geçiyor.
800 metrekare kapalı, 1500 metrekare açık alana sahip olacak tesis için Belediyemiz Başkanlık Makamında düzenlenen törenle imzalar atıldı.
Törene Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Genel Sekreteri Oktay Güven, Plan ve Proje Müdürümüz Ramazan Aydoğdu, belediye teknik personeli ile KUDAKA personeli katıldı.
İmza töreni sonrası yaklaşık 2,5 Milyon TL maliyetli proje hakkında açıklamalarda bulunan Başkanımız Pekmezci: “Göreve geldiğimiz günden beri şehrimizin imarına yönelik projelerimizin yanında istihdam oluşturacak projelerimiz üzerinde de titiz bir çalışma yürütüyoruz. Turşu Fabrikası projemizde bunlardan biri. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliğiyle hayata geçireceğimiz bu projemizle hem kadınlarımıza istihdam sağlayarak aile ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamış olacağız hem de şehrimizin yöresel ürünlerinin Türkiye çapında tanınmasına katkıda bulunmuş olacağız. Vatandaşlarımıza verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu ayrıca yaşıyoruz.” dedi.
Tesisi yaklaşık 6 ay içerisinde tamamlamayı planladıklarını söyleyen Belediye Başkanımız Pekmezci “ Tesisimiz belediyemize ait tarım yerleşkemizde yer alacak. Fabrikada sadece turşu değil bunun yanında şehrimize ait çeşitli yöresel ürünlerinde üretimini gerçekleştireceğiz. Tesisimizin Bayburt’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Halkımız müsterih olsun Bayburt Belediyesi olarak hizmetlerimize emin adımlarla devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.