BELEDİYEMİZ ET İŞLEME TESİSİ İÇİN İMZALAR ATILDI

06 Haz

BELEDİYEMİZ ET İŞLEME TESİSİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Belediyemiz  istihdama yönelik projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor.

Şehrin çehresini değiştirecek projelerin yapımını sürdüren Belediyemiz  Yöresel Ürünler ve Turşu Üretim Fabrikası’nın ardından istihdam odaklı bir diğer proje olan Et İşleme Tesisi Projesi için Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile sözleşme imzaladı.

Bayburt’un et sektöründeki ürün çeşitliliğinin artırılması, sektörde verimliliğin ve kalitenin yükseltilmesinin amaçlandığı proje kapsamında 400 metrekare kapalı alanda günlük 3 ton sucuk ve kavurma üretimi yapılacak.

Belediyemiz Tarım Yerleşkesi’nde yapılacak olan ve ilk başta 3 milyon 146 bin 487 TL maliyetli olarak planlanan projenin günümüz şartlarına göre güncellenmiş haliyle yaklaşık 7 Milyon TL’ye mal olması bekleniyor.  Yedi ayda tamamlanması öngörülen projenin 3 milyon 146 bin 487 TL’lik kısmının finansmanı DOKAP ve  Belediyemiz  tarafından yarı yarıya paylaşılacak. Geriye kalan yaklaşık 4 Milyon TL’lik kısım ise belediyemiz  bütçesinden karşılanacak.

Öte yandan proje için imzalar Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin, KUDAKA Bayburt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Muhammed Murat Buğan, DOKAP Koordinatörü İlknur Aydurmuş, Belediyemiz Plan ve Proje Müdürü Ramazan Aydoğdu ve belediyemiz teknik personelinin katıldığı törenle atıldı.

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Pekmezci “Söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Projeyle hem şehrimizdeki et ürünü çeşitliliği artacak, hem de vatandaşımıza istihdam sağlamış olacağız. Her zaman söylediğimiz gibi Bayburt için büyük hayallerimiz var ve bu hayallerimizi gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bayburt’umuza tekrar hayırlı olsun.” İfadelerini kullandı.