BELEDİYEMİZ HÜSN-İ HAT MÜZESİ KURUYOR

02 Haz

BELEDİYEMİZ HÜSN-İ HAT MÜZESİ KURUYOR

Belediyemiz mülkiyetinde bulunan Tuzcuzade Mahallesi’ndeki Kutluerler Konakları’nda açılacak olan ve hazırlıkların sürdüğü Hüsn-i Hat Müzesi’nde sergi açmak için Bayburt’a gelen Hattat Mahmut Şahin, Hattat Hüseyin Öz, Hattat Hüseyin Sert ve Hattat Ahmet Aydın,  Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’ye ziyarette bulundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanımız Pekmezci misafirlerini Bayburt’ta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek çalışmalarında başarı temennisinde bulundu.

Misafirleri ise Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’ye kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı ve misafirperverliliğinden ötürü teşekkür ederek Bayburt’ta bulunmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirttiler.

Ziyaretin ardından Bayburtlu Şair Zihni’nin oğlu Hattat Ahmet Revayi'nin isminin verileceği müzeye geçen Başkanımız Pekmezci ve misafirleri burada incelemelerde bulundular.

Binayı ayrıntılı olarak fotoğraflayan Mahmut Şahin, Hüseyin Öz, Hüseyin Sert ve Ahmet Aydın gezi için Başkanımız Pekmezci’ye teşekkür ettiler.