BAYBURT’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA SEVİNCİ

02 May

BAYBURT’TA GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA SEVİNCİ

Bayburt'ta pandemi dolayısıyla iki yıldır yapılamayan geleneksel bayramlaşma bu yıl gerçekleşti. Protokol üyeleri ve halkın katılımıyla gerçekleşen bayramlaşmanın adresi Tuzcuzade Mahalle Odası oldu.

“Beraberliğimiz Olduğu Müddetçe Başaramayacağımız Hiçbir Şey Yoktur”

Protokol üyeleri ve vatandaşlarımızla tek tek bayramlaşan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci burada yaptığı konuşmada Ramazan Bayramı’nda bir araya gelmenin derin mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, “Rabbim bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bayburt’umuzda yıllardan beri süre gelen bu güzel duyguları inşallah gelecek kuşaklara aktararak devam ettirmek zorundayız. Şu anda vatanımızın içinde ve dışında canları ve kanlarını veren şehitlerimize rabbimden rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Bu vatan için can verenleri minnetle yâd ediyorum. Bizim Bayburtlular olarak birlik ve beraberliğimiz olduğu müddetçe başaramayacağımız hiçbir şey yoktur” ifadelerini kullandı.  

Bayramlaşma törenine Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim, Milletvekilimiz Sayın Fetani Battal, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Garnizon Komutanı Topçu Albay Zekeriya Tosun, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, MHP MHP MYK Üyesi İdris Aydın, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Saadet Partisi Bayburt İl Başkanı Abdulmecit Bekmezci, Büyük Birlik Partisi Bayburt İl Başkanı Ali Bozo, İYİ Parti Bayburt İl Başkanı Yılmaz Kırıcı, Deva Partisi Bayburt İl Başkanı Can Kurban Arslan, Yeniden Refah Partisi Bayburt İl Başkanı Osman Görer, Belediye Başkan Yardımcımız Süreyya Türkmenli, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Yardımcı, MHP Bayburt Merkez İlçe Başkanı Muharrem Baykal, Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanı Yunus Emre Zengin, Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Müftüsü Hasan Başoğlu, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tuzcuzade Mahalle Odası’nda yapılan geleneksel bayramlaşmanın ardından Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim ile birlikte Garnizon Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Memnune Evsen Huzurevi’ne bayram ziyareti gerçekleştirdiler.

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Ramazan Bayramı ziyaretleri kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Bayburt İl Başkanlığını da ziyaret ederek burada teşkilat üyeleriyle bayramlaştı.

Belediye Başkanımız bayram ziyaretleri kapsamında yakın bir zamanda annesini kaybeden Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap’a evinde ziyarette bulunarak taziyelerini bildirdi.

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, ayrıca 3 günlük Ramazan Bayramı boyunca esnaf ziyaretleri de gerçekleştirdi ve vatandaşlarımızın bayramını kutladı.