BELEDİYEMİZDEN 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

23 Nis

BELEDİYEMİZDEN 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ

Belediyemiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenledi.
Saray Bahçesi’nde bulunan Belediyemiz Etkinlik Çadırı’nda gerçekleştirilen programda çocuklar doyasıya eğlendi.
Çocukların neşesine ve heyecanına Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim ve Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci de ortak olurken Başkanımız Pekmezci yaptığı konuşmada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak misafirlerine hoş geldin dedi ve yüzlerce çocuğun katıldığı şenlikte miniklere iyi eğlenceler diledi.
Başkanımız Pekmezci’nin konuşmasının ardından Ufuk Kalekahyası tarafından canlandırılan Ramazan davulcusu oyununda çocuklar çeşitli maniler okudular.
Daha sonra Genel Sanat Yönetmenliğini Bülent Erdaş’ın yaptığı Belediyemiz Tiyatro Ekibi tarafından palyaçolar eşliğinde mumya, balon patlatma ve balon şişirme oyunları oynandı.
Çocukların oldukça eğlenceli anlar yaşadığı şenlik, Ufuk Kalekahyası tarafından Ramazan eğlencelerinin vazgeçilmezi Hacivat – Karagöz Gölge Oyunu oynanmasıyla sona erdi.
Program girişinde tüm çocuklara üzerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun yazılı kırmızı beyaz balonlar ve Türk Bayrağı verilirken oyunlara katılan çocuklara günün anısına kitap hediye edildi.