BELEDİYE BAŞKANIMIZIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

22 Nis

BELEDİYE BAŞKANIMIZIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 102. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milli iradenin sembolü ve istiklalimizin nişanesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 102’nci yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Milletimizin ve vatanımızın en zor günlerinde teşekkül eden, milli mücadelenin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi devraldığı istiklal, hürriyet ve milli irade mirasını bugüne kadar başarıyla temsil etmenin haklı gururunu taşımaktadır.

Türk milletinin, istiklali ve istikbali yolunda en zor sınavını verdiği bir dönemde, millet iradesinin tecelli edeceği meclisimizin açılışı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin üzerinde yükseleceği fikir ve iradenin somut teşekkülü olmuştur. Aziz milletimizin bütün dünyaya, kendi geleceğini tayin etme konusunda tek söz sahibinin yine kendisi olduğunu ilan ettiği bugün, milli varlığımızın en değerli ve gurur verici anlarından biri olarak medeniyet tarihine geçmiştir.

Meclisimizin kuruluşu ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk bu tarihi Dünya üzerinde ilk ve tek çocuk bayramı olarak tüm dünya çocuklarına hediye etmiştir.

Bu vesile ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 102. kuruluş yıl dönümünü ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin ve milli egemenliğimizin mimarı tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”