BELEDİYEMİZDEN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

02 Oca

BELEDİYEMİZDEN KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

Bayburt'ta etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Belediyemiz karla mücadele ekipleri, şehrimizin birden fazla noktasında aynı anda faaliyetlerine devam ediyor.

 Kar yağışının etkili olduğu akşam saatlerinden itibaren karla mücadeleye başlayan ekiplerimiz, çalışmalarını ara vermeden yoğun mesai ile sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında bir yandan ana arterler ve mahallelerimizde kar temizlik çalışması yapan ekiplerimiz diğer yandan buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

 Ayrıca araç ve yaya trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için yoğun çaba sarf eden ekiplerimizin bir kısmı da şehrimizin en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan kaldırımlarda kar küreme çalışması yapıyor.

Çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, "Kar yağışının etkili olduğu akşam saatlerinden itibaren tüm ekiplerimiz şehrimizin dört bir yanında aynı anda karla mücadele çalışmasına başladı. Gece boyu devam eden karla mücadelemiz aralıksız olarak gündüz de devam ediyor. Şehrimizin ana arterlerinde yoğun bir mesai içinde bulunurken mahallelerimizi de ihmal etmiyoruz. Şehrimizin her noktasında karla mücadele çalışmalarımızı yapıyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Bayburt Belediyesi her daim görevinin başında, ekiplerimiz her zaman özverili bir şekilde görevlerini ifa ediyorlar" ifadelerini kullandı.