BAŞKANIMIZ PEKMEZCİ'DEN TRABZON BAYBURTLULAR DERNEĞİ'NE ZİYARET

26 Ara

BAŞKANIMIZ PEKMEZCİ'DEN TRABZON BAYBURTLULAR DERNEĞİ'NE ZİYARET

Bir dizi ziyaret için Trabzon'da bulunan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Trabzon Bayburtlular Derneği'ni ziyaret etti.

Burada Dernek Başkanı Sadettin Okay tarafından karşılanan Başkanımız Pekmezci "Trabzon'da hemşehrilerimiz ile bir araya gelmekten mutluluk duyduk. Burada hemşehrilerimiz önemli bir nüfusa sahip ve iyi durumdalar. Derneğimizde hem Trabzon'da ki hemşehrilerimiz hemde Bayburt ve diğer şehirlerden buraya gelen hemşehrilerimize önemli hizmetler sunmakta. Son olarak belediyemizinde katkılarıyla alınan hizmet binasıyla beraber Trabzon'a dışarıdan gelecek olan hemşehrilerimizin hem konaklayacağı hem de vakit geçirebilecekleri güzel ve nezih bir mekana sahip olacaklar. Bu arada dernek binasının alınması hayalini kuran eski dernek başkanımız Hasan Tahsin Coşkun'u  rahmetle anıyoruz. Yine bildiğiniz üzere Trabzon'da iki derneğimiz vardı. Bu derneklerimiz birleşerek tek güç tek yürek oldular. Buda bizi oldukça mutlu etti. Derneklerimizin birleşmesinden dolayı Sadettin Okay ve Turan Terzi başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ediyorum . Ayrıca yılın büyük bir bölümünü şehrimizde geçiren hemşehrilerimizden ikametgahlarını Bayburt'a almalarını rica ediyoruz" diye konuştu. 

 Trabzon Bayburtlular Derneği Başkanı  Sadettin Okay ise Başkanımız Hükmü  Pekmezci'yi Trabzon'da ağırlamaktan onur duyduklarını belirterek, "Başkanımız desteğini bizlerden hiç bir zaman esirgemedi. Kendisinin kapısını ne zaman çalıp bir konuda destek istesek  bizi elimiz boş çevirmedi. Derneğimiz bünyesine kattığımız binanın alınmasında da maddi desteklerini eksik etmedi. Belediyemizin kapılarını bize sonuna kadar. Bu ilgi ve alakasından ve desteklerinden dolayı kendilerine Trabzon'da ki Bayburtlular olarak şükranlarımızı sunuyoruz" İfadelerini kullandı.

Daha sonra dernek başkanı Okay Başkanımız Pekmezci'ye desteklerinden dolayı plaket takdiminde bulundu. Başkanımız ise Okay'a plaket takdim ederek Bayburt Belediyesi tarafından yayınlanan kitaplardan hediye etti.

Ziyaretin ardından Başkanımız Pekmezci ve Dernek Başkanı Okay yeni alınan dernek binasını gezerek incelemelerde bulundular.