BELEDİYE BAŞKANIMIZ "ÇORUH NEHRİ HAVZASI REHABİLİTASYON PROJESİ" KAPANIŞ TÖRENİNE KATILDI

13 Ara

BELEDİYE BAŞKANIMIZ

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Erzurum Valisi Okay Memiş, Artvin Milletvekili Ertunç Erkan Balta, Tarım Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç , Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Japonya Türkiye Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki ve Trabzon Orman Bölge Müdürü Emin Yıldız'ın  katılımlarıyla gerçekleştirilen "Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi" kapanış törenine katıldı.

Çoruh Nehri Havzası'nda yer alan şehirlerin stant açtığı törende Belediyemiz ve Bayburt Orman İşletme Müdürlüğü tarafından kurulan stantta şehrimizin kültürel öğleleri tanıtılarak halk oyunları sergilendi ve Bamsı Beyrek ile Dede Korkut canlandırmaları yapıldı. Ayrıca Belediyemiz Aile Yaşam Merkezi'nde üretilen şehrimizin yöresel tatları katılımcıların beğenisine sunuldu.

Bayburt standını ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Başkanımız Pekmezci tarafından bilgi verildi.

Erzurum'da düzenlenen ve Bayburt'tan geniş bir heyetin katıldığı törende Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Tarım ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, Orman İşletme İl Müdürü Zeynel Yalçındağ ve İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Abdulhamit Silsüpür de yer aldı.