Belediye Başkanımızdan 100. Yıl Mesajı

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 100. Yıl Dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
“Kahraman Milletimizin bağımsızlığımız ve bayrağımız uğruna verdiği, tarihte emsali olmayan kurtuluş mücadelemizi destanlaştıran, bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Milletimizin büyük bir inançla vermiş olduğu istiklal mücadelesini, muhteşem mısralarıyla ebedileştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımız, tarihten silinmek istenen milletimizin uyanışını, dirilişini, ne geçmişte, ne de gelecekte, esarete asla boyun eğmediğinin, eğmeyeceğinin tüm dünyaya ilan edilişinin ifadesidir.
Aziz milletimiz için bir bağımsızlık beyannamesi olan İstiklal Marşı’mız, bu topraklar üzerinde ilelebet baki kalacak olan devletimizin destansı hikâyesini anlatan, birlik ve beraberliğimizden gelen gücümüzü bugüne taşıyan değerlerimizdendir.
 
Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli marşımızın yazarı üstad Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum.”