İki Fakültenin Daha Temelleri Atıldı

Bayburt Üniversitesi Yeni Kampüs alanı her geçen gün şekillenmeye devam ediyor.

Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi organizasyonuyla düzenlenen "4. Hadisçiler İhtisas Toplantısı ve Ülkemizdeki Hadis Çalışmalarının Evrenselleştirilmesi Çalıştayı”nın açılış konuşmalarından sonra Bayburt Üniversitesi’nin İlahiyat Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin yeni binasının da temeli atıldı.

Temel atma törenine Bayburt Valisi Yusuf Odabaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Naci Ağbal, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi İbrahim Hatipoğlu, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, bazı kamu kurum müdürleri, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.

Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, temel töreninden önce yaptığı konuşmada, “Bugün burada mutlu bir gün için bulunuyoruz. Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin temel atma töreni için buradayız. Bayburt'umuza ve ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

Ardından Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin temeli katılımcıların büyük coşku ve mutluluğu eşliğinde butonlara basılmasıyla atıldı.

Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu ise temel atma töreni sonrasında dua etti. Fakültelerin temelinde kurban kesilmesinden sonra tören sona erdi.