Bayburt Üniversitesi'nde Yangın Tatbikatı

Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü ve Bayburt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün (İL AFAD) ortaklığıyla Bayburt Üniversitesi personeli için yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Bayburt Üniversitesi Dede Korkut kampüsünde gerçekleştirilen tatbikattan önce  İl AFAD tarafından İl İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde bulunan Prof.Dr.Gökhan Budak Konferans Salonu'nda yangın dolabının kullanılmasıyla ilgili seminer verildi.  Daha sonra sıvı gaz yangınlarına, A sınıfı olarak tabir edilen katı yangınlara, evde kullanılan mutfak tüplerinden kaynaklanan yangınlara karşı nasıl müdahale edilebileceği gerçeğini aratmayacak bir şekilde gösterildi.

"Faydalı Bir Tatbikat Oldu"

Konuyla ilgili bilgi veren İtfaiye Müdürümüz Haluk Akkoyunlu, "Bugün üniversitemiz personeli için yangın tatbikatı yaptık. Katı madde yangınları onların odun, kömür gibi maddelerden kaynaklanan yangınların soğutma ve yanıcı maddenin uzaklaştırılması ile söndürülebileceğini gösterdik. Evde kullanılan mutfak tüplerinde yangın olduğunda bunun basit yöntemlerle nasıl söndürüleceğini gösterdik. Faydalı bir tatbikat olduğunu düşünüyoruz. Bayburt İtfaiye Müdürlüğü olarak yangınsız günler diliyoruz "dedi.

Belediye Başkanımız Mete Memiş'in yanı sıra  Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun'un da katıldığı tatbikatta Bayburt Üniversitesi personeli de yangın söndürme tatbikatına iştirak ederek yangına karşı alınacak önlemler, yangın esnasında yapılacak davranış şekilleri ve basit ilk yardım usulleri hakkında bilgi edinmiş oldu.

Tatbikat, başarılı bir şekilde tamamlandı.