Bayburt’ta 23 Nisan Coşkusu

Bayburt’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.           

Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlama törenleri, havanın soğuk ve yağışlı olması nedeniyle Cumhuriyet Ortaokulu’nda devam etti.

Törene Valimiz Yusuf Odabaş, Milletvekilimiz Bünyamin Özbek, Belediye Başkanı Mete Memiş, Garnizon Komutanı Mehmet Nail Yiğit, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Selçuk Coşkun, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya,  İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, kurum amirleri, öğrencileri ve aileleri katıldı.

Okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşen törende, açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Milli birlik ve beraberlik duygularıyla coşan ve güçlenen, milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95. Yıl dönümüne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Geleceğimizin en önemli teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime inanan, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve girişken yetiştirilebilme sorumluluğu üzerinizdedir. Sizin bunu gerçekleştireceğinize eminim” dedi.

Okul öğrencilerinden Muhammet Emin Uçurum ve Besira Çağlar’ın sunuculuğunu üstlendiği kutlama programında, öğrenciler bir birinden güzel gösterileriyle büyüklerine taş çıkarttı. Şarkı ve şiirlerin de seslendirildiği kutlamada, İlkokul öğrencileri tarafından dünya çocuk kıyafetleri defilesi gerçekleştirildi. Program, 23 Nisan konulu resim müzik ve şiir yarışmalarından dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.