Belediye Başkanımızın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” Mesajı

Belediye Başkanımız Mete Memiş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şunları belirtti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluş yıldönümü olan bu anlamlı gün, Türkiye Cumhuriyeti'nin en parlak sayfalarından birisi olarak tarihteki yerini almıştır. 23 Nisan 1920’de yakılan hürriyet ve demokrasi meşalesi ile bağımsızlığın kayıtsız şartsız Türk Milletinde olduğu tüm dünyaya duyurulmuştur. Meclisin kurulmasıyla demokrasiye geçişte büyük bir adım atılırken Gazi Mustafa Kemal’in bu anlamlı günü dünya çocuklarına bayram olarak hediye etmesi ayrı bir kıvanç kaynağı olmuştur.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır. Millet olarak inanıyoruz ki; hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları, barış içinde bir dünyanın da kapılarını açacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. Yıldönümünü ile geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor, saygılar sunuyorum.”