İşaret Dili Kursunu Tamamlayan Kursiyerlere Sertifikaları Verildi

Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü’nün EDES programı kapsamında yürüttüğü İşaret Dili Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Şair Zihni Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kemalettin Karabulut ile Bülent Koçyiğit ve vatandaşlar katıldı.

İşaret Diliyle İstaklal Marşı’na Eşlik Ettiler

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesiyle başlayan törende, kursiyerler İstiklal Marşı’na işaret diliyle eşlik ettiler. Daha sonra İşaret Dili Kursu Proje Koordinatörü ve Rehberlik Araştırma Müdürü Atilla Kuyruk, kurs hakkında bilgi verdi. Toplam 120 saat süren kursa ilginin yüksek olduğunu belirten Atilla Kuyruk, “Kursumuza yapılan 98 başvurudan 74 kursiyerimiz eğitimlerini başarıyla tamamlamış oldu. İşitme engelli arkadaşlarımızla bundan böyle daha iyi anlaşabiliyoruz. Kurs süresince Trabzon’dan gelerek öğrencilerimize hocalık yapan Kübra hocamıza, Milli Eğitim müdürümüzün bu konuda bizlere verdiği destek ve duyarlılığından dolayı kendilerine ve projede emeği geçen emektarlarımıza da ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Gençlik Merkezi üyeleri tarafından verilen mini konserle devam eden programda, kurs hocası Kübra Çolak, konuşmaları ve şarkıları işaret diliyle seyircilere aktardı. Program kursiyerlere sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.