Bayburt’ta Karne Heyecanı

Bayburt'ta, okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretim gören 16 bin öğrenci, karnelerini alarak 2 haftalık yarıyıl tatiline başladı.

Eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla kentte Hayırseverler İmam Hatip Orta Okulu'nda tören düzenlendi. Törene, Vali Vekili Ali Gökay, Belediye Başkan Vekili Muzaffer Çeker, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Doğan, 2014-2015 eğitim öğretim döneminin bugün tamamlandığını belirterek, "İlimizde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizde yaklaşık 15 bin örgün eğitim öğrencisi, yaklaşık bine yakın da açık öğretim öğrencisi ile beraber toplamda 16 bin öğrenci ile eğitim öğretim yılının bininci dönemini tamamladık. Öğretmen arkadaşlarımızın bu dönemde gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın da göstermiş oldukları başarıların devamını diliyorum" dedi.

Program, konuşmanın ardından Vali Vekili Gökay ve diğer katılanların öğrencilere karne ve çeşitli hediyeler vermesi ile sona erdi