Belediye Başkanımızdan “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Belediye Başkanımız Mete Memiş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.               

Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıkların bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olduğunu belirten Başkanımız Mete Memiş mesajında şu görüşlere yer verdi:           

“Engelli vatandaşlarımızın sorunları, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve bu konudaki sorunların aşılması için tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur. Bir insanın engelli olması; onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına bir engel teşkil etmemektedir.                 

İnsanlar, engeller yüzünden başarılı olamadıklarını düşünürler; oysaki yürünen bir yolda eğer engel yoksa yolun sonunda gerçek bir başarı da yoktur. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde,  engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini kanıtlayan engelli vatandaşlarımız başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar.              

Bu duygu ve düşünceler ile bütün engelli kardeşlerimin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.’’