Bayburt’ta 357. Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Bayburt’ta silah altına alınan 357. kısa dönem erler, törenle yemin etti.

Bayburt İl Jandarma Komutanlığı’nda düzenlenen yemin törenine Vali Vekili Abdulhamit Karaca, Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. M. Nail Yiğit,  Belediye Başkan Vekili Halit Gündoğdu, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Özbaş, İl Emniyet Müdürü İsa Bülent Kaya, Askerlik Şube Başkanı Per. Binb. Engin Gürsoy, kurum müdürleri, askeri personel ve askerlerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 357. kısa dönem erler, yemin etti. Kısa dönem erler adına Jandarma Er Faruk Küçük, bir konuşma yaptı. 357. Kısa dönem erler arasında,  İl Jandarma Komutanlığı’na ilk katılan Jandarma Er Ferdi Duyar’a ödülü, Vali V. Karaca tarafından verildi. 

Eğitim, spor ve atışlarda başarılı olan erlere ise, Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. Yiğit, Belediye Başkan Vekili Gündoğdu, İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Özbaş ve İl Emniyet Müdürü Kaya tarafından ödülleri verildi.

Yemin edecek askerlere seslenen İl Jandarma Komutanı Jan. Alb. Ferhat Özbaş, şunları söyledi:

“Sizler şanlı bayrağımızın gölgesinde ailelerinizin huzurunda silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek icabında vatan, Cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatınızı feda edeceğinize namusunuz ve şerefiniz üzerine yemin ettiniz ve mukaddes vatan hizmeti nöbetini devraldınız. Ettiğiniz bu yemin vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin simgesi ve aynı zamanda kahraman Türk ordusuna mensup bir asker olduğunuzun kabul belgesidir. Bundan sonra alacağınız her türlü görevi en iyi şekilde yapacağınıza kanun ve nizam ile doğruluk ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edeceğinizden ve yeminize sadık kalacağınıza hiç şüphem yoktur. Türkiye Cumhuriyeti sizlerin sarsılmaz omzunuzda daima yükselecek ve bayrağımız kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. Yemininiz hayırlı olsun.”

Yemin töreni, Jandarma marşının okunmasıyla sona erdi.