Belediye Başkanımız Engelli Vatandaşlarımızla İftarda Buluştu

 

Belediye Başkanımız Mete Memiş, ilimizdeki engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle iftarda bir araya geldi.

Belediye Başkanımız Mete Memiş’in yanı sıra belediye meclis üyeleri, Türkiye Beyazay Derneği Bayburt Şube Başkanı Serhat Kılıç, engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin katıldığı iftar yemeğinde ayrıca belediyemiz tarafından fiziksel engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye dağıtıldı.

“Engelli Çocuklar Sadece Sizin Değil, Onlar Bizim de Çocuklarımızdır”

Beyzade Düğün Salonu’nda düzenlenen iftarda masaları gezerek davetlilerle tek tek ilgilenen Belediye Başkanımız Memiş, yaptığı konuşmada, “Çok kıymetli misafirler öncelikle davetimize icabet edip bizleri onurlandırdınız, mükâfatlandırdınız; Rabbim de sizleri en güzel mükâfatla mükâfatlandırsın. Engelli çocuklar sadece sizin değil, onlar bizim de çocuklarımızdır. Bayburt Belediyesi olarak bu çocukları kendi çocuklarımızdan hiçbir zaman ayırmayacağız. Yapılması gereken her ne varsa onu mutlaka yapacağız. Bizi sizlerle buluşturduğu için Serhat Bey’e (Kılıç) teşekkür ediyorum” dedi.

“Sizden Gelen Talepler, Bize En Kıymetli Talepler Olarak İletilecektir”

Engelli vatandaşlarımızın isteklerinin her zaman başının üzerinde yeri olduğunu dile getiren Belediye Başkanımız Memiş, “Şunu ifade edelim ki, ben hep sizinle beraber olacağım. Sizden gelen talepler, bize en kıymetli talepler olarak iletilecektir. Karşılığını da bu şekilde bulacaktır. Ben tekrar davetimize icabet ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hayırlı akşamlar diliyorum. Ramazan’ınızı tebrik ediyorum.  Ayrıca bu Ramazan’da Doğu Türkistan’da Kur’anı ve Namazı yasaklayan başta zalim Çin olmak üzere İsrail’i ve diğer zalimleri kınıyorum. Sizleri de kınamaya davet ediyorum” diye konuştu.

Türkiye Beyazay Derneği Bayburt Şubesi Başkanı Serhat Kılıç ise engelli vatandaşlarımıza verdiği önem ve hassasiyetten dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ederek günün anısına plaket takdim etti.

Programın sonunda Belediyemiz tarafından fiziksel engelli ve yürümekte zorlanan vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye dağıtıldı.