Belediye Başkanımızın Regaip Kandili Mesajı

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Regaib Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İslam âlemi olarak, halkımız arasında “üç aylar” diye isimlendirilen, rahmet, bereket ve mağfiret iklimine girmiş bulunuyoruz. Bu mübarek gecede, manevi mevsime girişimizin habercisi olan Regâib Kandilini idrak edeceğiz.
Regaib Kandili pek çok ihsanın müjdesi olduğu gibi manen temizlenmenin, vicdanen arınmanın fırsatı ve fazilet kaynağıdır. Kandiller manevi feyzleriyle gönüllerimizi aydınlatır, zihinlerimizi berraklaştırır günahlarla kirlenmeye yüz tutmuş gönüllerimizi arındırır, kısaca bize tövbe etmenin, kendimizi bilmenin, nefsin yanıltıcı arzu ve isteklerinden uzaklaşmanın imkânlarını sunarlar.
Üç ayların gelişiyle gönülleri huzura kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatması, hidayet, barış ve huzura vesile olması, mübarek gün, gece ve aylarda yapılacak ibadet, dua ve yakarışların kabul olması en büyük temennimizdir.
Bu vesile ile tüm Türk İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; bu anlamlı gecenin hayırlara vesile olmasını yüce rabbimizden niyaz ediyorum.”