Belediyemiz Can Dostlarımızı Unutmuyor

Yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ile ilgili daha önce birçok çalışma gerçekleştiren Belediyemiz bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak hayvanlarının daha iyi beslenebilmesi adına şehrin muhtelif yerlerine Sokak Hayvanları Besleme İstasyonları kuruyor.

Özellikle kış mevsimi olması ve pandemi dolayısıyla yiyecek bulmakta oldukça zorlanan sokak hayvanlarının sıklıkla gezdiği noktalara kurulan Sokak Hayvanları Besleme İstasyonları sayesinde can dostlarımız ekiplerimiz tarafından düzenli olarak bırakılan mamalara daha rahat ulaşabilecekler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Sokak hayvanlarının aç kalmaması yönünde titizlikle davrandıklarını belirterek, “Can dostlarımızın Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin düzenli olarak bıraktığı mamalara ulaşımını sağlamak adına güzel bir çalışmaya imza atarak Sokak Hayvanları Besleme İstasyonları kuruyoruz. Bu istasyonların özelliği hayvan yemlerinin yere temas etmemesi ve hayvanların yemlere daha kolay ulaşması. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar can dostlarımız bize emanet.” İfadelerini kullandı.