Belediyemizden Dezenfekte Çalışması

Belediyemiz Dezenfekte Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) ile mücadele adına faaliyetlerini son hızla sürdüren belediyemiz, dezenfekte çalışmalarına hafta sonu da ara vermedi.

Covid-19 ile mücadele çalışmaları kapsamında daha önce toplu kullanım alanları, toplu ulaşım, duraklar, bankamatikler, çöp kutuları, konteynerleri, banklar, el ile temas sağlanacağı düşünülen halka açık olan her alan ile cadde ve sokakları ilaçlayan ekiplerimiz bir yandan da temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Birden fazla noktada aynı anda dezenfekte faaliyetlerine devam eden ekiplerimiz, hem mahallelerde hem de şehir merkezinde yoğun bir mesai içinde. Dezenfekte ekiplerimiz tüm Bayburt’u daha steril bir hala getirmek için hummalı bir şekilde çalışıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci,  toplum sağlığı için sterilizasyon çalışmalarının yoğun bir mesai ile devam ettiğini belirterek, “Devlet ve millet olarak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid -19 ile mücadele içindeyiz. İnşallah bu mücadeleyi en iyi şekilde kazanacağız. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar ve devletimizin yaptığı çağrılara uyarak evlerinde kalsınlar.  Biz onlar için dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarımızı mesai mefhumu gözetmeksizin sürdürüyoruz. Cadde ve sokakları baştan aşağı dezenfekte ekiplerimiz ile ilaçlıyoruz.  Kıymetli hemşehrilerimiz lütfen kendi ve ailelerinin sağlığı için evlerinde kalsınlar. Evde hayat var. Bu vesile ile gecesini gündüzüne katarak çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu