Belediye Başkanımız,  SA-Nİ Lezzet Durağını Ziyaret Etti

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci yöresel ürünler üretimi yapılan Bayburtlu işadamı Kemal Karakaya’ya ait SA-Nİ Lezzet Durağı’nı ziyaret etti.

 

Kayışkıran Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan işletmeyi ziyaretinde işletme müdürü Arzu Karakaya tarafından karşılanan Başkanımız Pekmezci üretimi gerçekleştirilen yöresel ürünleri inceleyerek Karakaya’dan işletme ve ürünler hakkında bilgi aldı.

 

İncelemelerin ardından işletme sahibi Kemal Karakaya ve Müdür Arzu Karakaya’yı tebrik eden Başkanımız Hükmü Pekmezci,  Bayburt’un zengin yemek kültürü ile yöresel ürünlerinin tanıtılması adına böyle işletmelere ihtiyaç olduğunu belirterek, kadın istihdamı açısından da önemli işlere imza atıldığını söyledi.

 

Bayburt’ta yerel halka iş olanağı sağlanmasının önemli olduğunun altını çizen Belediye Başkanımız Pekmezci bu tip işletmelere Bayburt olarak destek vermek zorunda olduklarını ifade ederek, “İnşallah hem yerel üretime destek hem de Bayburtlulara iş olanağı sağlayacak bu tip işletmelerin sayısının artmasını temenni ediyoruz.  Bayburt Belediyesi olarak yerel üretime desteğimiz sürecek” dedi.

 

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcımız Süreyya Türkmenli de yer aldı.