Belediye Başkanımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milleti 98 yıl evvel muazzam bir zafere, yankıları halen süren bir kahramanlık destanına imza atmıştır. Esaret emelleri, emperyalist hevesler, düşman tasallutu, küresel abluka milletimizin tertemiz ve imanlı mücadelesiyle hem kırılmış hem de püskürtülmüştür.

30 Ağustos vatanımızın üzerindeki kara bulutları dağıtan, geleceğimizin önündeki kalın duvarları yıkan milli diriliş olarak milli vicdanlardaki yerini almıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Başkomutanlığında taarruza geçen Türk ordusu; kazandığı zaferle şanlı Türk tarihindeki yerini altın harflerle yazılarak almıştır. Milli mücadelemizin en zor dönemi olan Büyük Taarruz’da milletimiz, askeri yetenek ve gücünü,  büyük millet olmanın kabiliyetlerini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir.  Ayrıca bu zaferde şehrimizin gurur abidelerinden Bayburtlu Ziveroğlu Yüzbaşı Şehit Agâh Bey’in kahramanlığının altını çizmemiz gerekir. 

Bu duygu düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyor, yüce rabbimizden aziz şehitlerimize rahmet diliyorum.”