Haşerelerle Mücadele Devam Ediyor

Kovid-19 salgını dolayısıyla dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Belediyemiz kene, sivrisinek ve haşerelerle mücadeleyi de elden bırakmıyor.

Yaz mevsiminin gelmesi ve normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte yeşil alanlarda yoğunluk oluşmaya başladı. Bu durumdan dolayı çalışmalarını hızlandıran belediye ekiplerimiz haşerelere göz açtırmıyor.

Tüm yeşil alanlarda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz ot biçme,  Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de ot toplama çalışması gerçekleştirirken Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ise ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan bulunan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, “Toplum sağlığı için çalışmalarımız aralıksız olarak sürüyor. Kovid-19 salgınıyla mücadele çalışmalarımız devam ederken sivrisinek ve kene gibi haşerelerle mücadeleyi de elden bırakmıyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Biz gerekli tedbirleri alıyoruz. Ama ailelerden ricamız çocuklarıyla yeşil alanlara, park ve bahçelere çıkarken daha dikkatli olmalarıdır” diye konuştu.