Belediye Başkanımızın Kadir Gecesi Mesajı

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan; gönüllerimizi inşa ve ihya eden mübarek Ramazan ayını uğurlamaya hazırlandığımız bugünlerde Kadir Gecesi’ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. İkram ve ihsan sahibi Rabb’imizin sonsuz nimetlerinin şükrünü eda edebilmemiz için, bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen bu mübarek geceyi günahlarımızdan arınmak için fırsat bilmeliyiz.

Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bu mübarek geceyi en iyi şekilde idrak etmeli feyz ve bereketinden olabildiğince yararlanmalıyız. Kadir Gecesi, günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi fırsattır. Kadir Gecesi'ni kadrini bilerek değerlendirmeli, affedici olan, affetmeyi seven yüce Allah'tan af dilemeli ve bol dua etmeliyiz.

Bu vesile ile rahmet ve merhamet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek gecenin ufkumuzu ve gönül dünyamızı ebediyen aydınlatması temennisiyle Kadir Gecesi'nin milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa iyilikler ve güzellikler getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum."