Belediye Başkanımızın 19 Mayıs Mesajı

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bundan 101 yıl önce, 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattı. 19 Mayıs, büyük Türk Milleti’nin yeniden dirilişi, özgürlüğe ve bağımsızlığa doğru attığı ilk adımdır, bir bitiş değil bir başlangıçtır. Samsun’a çıkan cesur ve faziletli irade, acılar içinde kıvranan, kayıplarla sınanan, işgal ve esaretle tehdit edilen son yurdumuzun umutlarını yeşertmiş, talihini değiştirmiştir.

Bu önemli gün gençlere bayram olarak armağan edilmiş ve cumhuriyetimizin gençlerin omuzlarında yükseleceğine olan inanç pekiştirilmiştir. Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler, tarihin sonuna kadar var olmayı başaran milletler olmuşlardır. Gençlerimizin de yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek ve karşılarına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeleri şarttır.

Bu vesile ile gençliğimize bayram olarak armağan edilen bu anlamlı günde, ülkemizin bağımsızlığının elden gitmemesi için büyük mücadele veren ecdadımızı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, aziz milletimizin ve gençlerimizin bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”