Temizlik Seferberliği Sürüyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid – 19 salgını dolayısıyla birçok tedbiri hayata geçirerek başarıyla uygulayan Belediyemiz bu tedbirler kapsamında gerçekleştirdiği yıkama ve dezenfeksiyon çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Bayburt’u Cadde cadde, sokak sokak tazyikli ve köpüklü su ile yıkayan Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri şehirde adeta temizlik seferberliği başlatmış durumda. Bu çalışmalar kapsamında faaliyetlerini yalnızca şehir merkeziyle sınırlı tutmayan ekiplerimiz mahallelerde de yıkama çalışması yapıyor.

Ekiplerimiz ayrıca bir yandan da vatandaşların sıklıkla kullandığı dolmuş duraklarını da belirli periyotlarla yıkayarak temizliyor ve dezenfekte ediyor.

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci Kovid-19 salgını başladığı andan beri toplum sağlığı için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini belirterek, “Hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir diyerek toplum sağlığı için çıktığımız bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Ekiplerimiz şehrimizi adım adım köpüklü suyla yıkayarak temizliyor ve dezenfekte ediyor. Bu çalışmalarımız ara vermeden yıkanmamış tek bir sokak kalmayana kadar devam edecek.  Vatandaşlarımız müsterih olsunlar ve evlerinde kalmaya devam etsinler biz onlar için sahadayız” diye konuştu.