Berber ve Kuaförler Dezenfekte Ediliyor

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Kovid-19 salgını dolayısıyla yaklaşık 2 aydır kapalı durumda bulunan berberler ile bay-bayan kuaförleri açılış hazırlıkları yaparken daha önce bir çok tedbiri hayata geçiren Belediyemiz şehirdeki tüm berber ve kuaförleri dezenfekte ediyor.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun belirlediği kurallar dahilinde 11 Mayıs 2020’de kepenklerini açmaya hazırlanan berber ve kuaförleri tek tek dezenfekte eden belediye ekiplerimiz ayrıca el dezenfektanı ve maske de hediye ediyor.

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci vatandaşların akıllarında soru işareti bulunmadan gönül rahatlığıyla tıraşlarını olabilmeleri adına Bayburt Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirterek, "Bilindiği üzere yaklaşık iki aydır kapalı olan berber ve kuaförlerimiz 11 Mayıs 2020'de tekrar hizmet vermeye başlayacak. Bizde Bayburt Belediyesi olarak vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla tıraş olabilmeleri adına berberlerimizi dezenfekte ediyoruz. Ayrıca her berber ve kuaföre el dezenfektanı ile koruyucu maske de temin ediyoruz. İnşallah kurallara uyup bu süreci en iyi şekilde atlatacağız. Unutmayalım hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir" diye konuştu.