Belediye Başkanımızın Ramazan Bayramı Mesajı

Belediye Başkanımız Mete Memiş,  Ramazan Bayramı dolayısıyla tebrik mesajı yayımladı.

Ramazan Bayramı’nın İslam coğrafyasına huzur, barış ve kardeşlik getirmesini temenni eden Belediye Başkanımız Memiş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlar, iyinin, güzelin, mazlumun, fakirin, açın, kimsesizlerin ve muhtaçların yanında olma zamanlarıdır. Bayramlar mutluluğun, sevincin, hakkını verme günleridir. Bayramlar, Müslümanların her zamankinden daha çok kaynaştığı, hüzün ve sıkıntıların paylaşıldığı, neşe ve sevinçlerin evlerden evlere, şehirlerden şehirlere, ülkelerden ülkelere yayıldığı zaman dilimleridir.

Bayrama eriştiğimiz şu günlerde üzülerek görüyoruz ki, Filistin’de, Kudüs’te, Gazze’de, Myanmar’da, Arakan’da, Suriye’de, Irak’da, Mısır’da ve daha birçok İslam beldesinde zulüm altında oldukları için bayramını bayram gibi yaşayamayan kardeşlerimiz var. Bu kutlu ayda bile insanlıktan nasibini almamış İsrail’in Gazze’de iftar sofralarına, sahur sofralarına yağdırdıkları bombalar yüzünden yüzlerce çocuk bayramlığını giymeden bembeyaz kefene sarıldı. 

İslam coğrafyasında bu zulümler devam ederken Ramazan’ı bayram gibi yaşayamayan bizler ise bayramın sevincini;  dua, tekbir ve selamlarla önce kendi içimizde duymalı sonra da bayrama acıyla, gözyaşıyla ulaşan kardeşlerimize bunu en samimi duygularımızla hissettirmeliyiz.  Öyle çok dua ve selam göndermeliyiz ki, Müslüman kardeşlerimiz bu dua ve selamlarla yüreklerindeki ateşi bir nebze de olsa ferahlatabilsin. 

Bayramın neşe ve mutluluğunu hep birlikte paylaşalım. Bayram yapamayanlara bayram yaptıralım! Bayramı kendi adımıza değil insanlık adına yaşayalım. Huzurumuz nice huzursuzlukların çaresi; mutluluğumuz dünyanın dört bir yanındaki acılara teselliler sunsun. Bayramınız mübarek olsun.