Belediyemiz Sıkı Tedbirlere Devam Ediyor

Kovid -19 salgını ortaya çıktığı andan itibaren virüsle mücadelede her geçen gün yeni bir tedbiri uygulamaya koyan Belediyemiz çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdürüyor.

 Çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Caddesi'ni köpüklü su ile yıkayan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bu faaliyetlerini şehrin çeşitli noktalarında da sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz market ve fırınlarda maske ile hijyen denetimi gerçekleştirirken Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ise şehri sokak sokak dezenfekte ediyor. Ayrıca şehrin çeşitli noktalarına el dezenfektanı yerleştirilirken belediyemize gelen vatandaşlarımızın da ateşleri ölçülüyor.

Tedbirler hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci toplum sağlığı için çalışmalarını ara vermeden ve disiplinli bir şekilde sürdürdüklerini söyleyerek, “Çalışmalarımız sistematik bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu virüsü hep beraber el ele vererek yeneceğiz. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar ve evlerinde kalsınlar biz onlar için sahadayız ve olmaya devam edeceğiz. Evde hayat var. Evde kal Bayburt diyoruz” ifadelerini kullandı.