Belediye Başkanımız ve Ailesi Sağlık Çalışanlarını Alkışladı

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci ve ailesi sağlık çalışanlarına alkışları ile yürekten destek verdi.

Türkiye, dün akşam saat 21.00'de koronavirüs tehdidine karşı 24 saat mücadele eden sağlık çalışanlarına destek için balkonlarda alkış tuttu. Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci ve ailesi sağlık çalışanlarına alkışları ile yürekten destek verdi.

Yeni tip coronavirüs vakası (Covid-19) vakaları artarken, salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek amacıyla dün akşamdan itibaren her akşam saat 21.00'de alkışlama çağrısı yapılmıştı. Bayburt’ta da vatandaşlar, saat 21.00'de evlerinin balkonlarına çıkıp dakikalarca sağlık çalışanlarına destek için alkış tuttu. Belediye Başkanımız Pekmezci de eşi, gelini ve torunları ile alkış tutanlar arasına katıldı.

Belediye Başkanımız Pekmezci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dünyanın ve Türkiyenin Gündeminde olan Covit - 19 Virüsünün ülkemize çok büyük yıkımlar vermesini aldığı karar ve tedbirler ile en aza indirmek için olağanüstü çaba sarf eden ve en büyük alkışı hak eden Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya gönderiyoruz. Yine üstün gayret ve özverili sağlık çalışanlarımızı yürekten alkışlıyoruz. İyi ki varsınız” dedi.