Belediye Başkanımız 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu’nu Ziyaret Etti

Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirilen “Öğretmenlik Mesleğinin Vazgeçilmezlerinden Sevgi, Şefkat, Merhamet ve Saygı “ konulu toplantıda öğretmenlerle bir araya geldi.

Öğretmenlere öğrencilik ve öğretmenlik yıllarında başından geçen olaylardan verdiği örneklerle tecrübelerini aktaran Başkanımız Pekmezci,  “Öğretmenlik kutsal bir meslek.  Bunu meslek yaşamınızın ilerleyen yıllarında daha iyi anlayacaksınız” dedi.

Eğitimin yanında sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem verilmesi gerektiğinden bahseden Belediye Başkanımız Pekmezci, “Sosyal ve kültürel aktiviteler içerisinde olduğunuz zaman kendine bir güven duygusu olur.  Bunu sadece kültürel bazda düşünmeyin iyi bir sporcu olan öğrenci de kendine güven duyar. Kültürel bazda, sosyal bazda ne olursa olsun çocuklarımızın gelişiminin en büyük unsuru olan güven duygusunu verebilmemiz çok önemli” diye konuştu.

 Eğitimde teknolojinin önemine vurgu yapan Başkanımız Pekmezci, “Teknolojiyi yakalama ve takip etme adına büyük bir değişimin yaşandığı ülkemizle gurur duyuyoruz. Biz değişen ve gelişen bir ülkenin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Eğitim camiamızda da bu değişimleri gördüğümüz zaman aynı mutluluğu sizler içinde duyuyoruz. İnanıyorum ki milli eğitim camiası her geçen yıl daha iyi eğitim şartları oluşturup çocuklarımızı geleceğe daha güzel şartlarda taşıyacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu ise Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci’ye eğitime verdiği katkılardan ötürü teşekkür ederek,  “Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Eğitimle ilgili konularda kapısını ne zaman çalsak birden hiç desteğini esirgemedi.  İl genelindeki ortaokullarda deneme sınavlarını belediye başkanımızın destekleriyle gerçekleştiriyoruz. Kendisine bir kez daha eğitim camiası adına teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantının ardından sınıfları da gezen Başkanımız Pekmezci 7-B sınıfını ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Ziyarette Başkanımız Hükmü Pekmezci’nin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Okul Müdürü Turgut Şahin ve 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Osman Doracan’da yer aldı.