Belediyemizden Karla Mücadelede Yoğun Mesai

Bayburt'ta akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışıyla birlikte Belediyemiz de alarma geçti. Kar temizliği çalışmalarına gece de ara vermeyen Belediyemiz karla mücadele ekipleri,  çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

Kar yağışının etkili olmaya başladığı akşam saatlerinden itibaren alarma geçen ekiplerimiz, karla mücadeleyi şehir merkezi ve ana arterlerle sınırlı tutmayıp çalışmalarını mahallelerede taşıdı.

Bir yandan kar temizleme ve yol açma çalışmalarına devam eden ekiplerimiz bir yandan da araç ve yaya trafiğinde buzlanmadan dolayı oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek adına tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Çalışmalar birden fazla noktada aynı anda devam ederken ekiplerimizin bir kısmı da şehir merkezindeki kaldırımlarda kar temizliği gerçekleştiriyor.

Fen İşleri, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz koordineli bir şekilde şehrimizin dört bir tarafında karla mücadele çalışmasına koyulurken Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz de yol güvenliği çalışmalarını sürdürüyor.