Bayburt Grup’tan Eğitime Destek

Bayburt Grup A.Ş tarafından Bayburt genelinde 700 öğrenciye giysi yardımında bulunuldu.

Yardım dolayısıyla Adabaşı Köyü İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen programa Bayburt Valisi Sayın Cüneyt Epcim, Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Yusuf Diker,  İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç,  İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanı Bekir Kasap, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk,  Bayburt Grup Yönetim Kurulu Üyeleri, köy sakinleri öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Belediye Başkanımız Sayın Hükmü Pekmezci “Yardımlaşma duygusu farklı bir duygu,  insanların birbirleriyle yardımlaşması ve bu konuda ki gayretleri toplum nezdinde farklı bir yer ediniyor. Yardımlaşmak bizim dinimizin de, kültürümüzün de genel prensibidir.  Biz asırlar boyu yaşadığımız bu coğrafyada birbirimize destek olarak bazı şeyleri başarmışız.  Ne zaman o yardımlaşma duygusunu kaybetmişiz o zaman maalesef ana temadan uzaklaşmışız ve o beklediğimiz ve yarınlara dönük düşüncelerimiz tamamen alt üst olmuş. Bugün burada Bayburt Grup’un çocuklarımızla ilgili güzel düşüncelerini dinledik.  Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Bu topraklar bizim bu topraklarda yaşayan yavrularımız bizim.  Bu güzel cennet gibi vatanda yaşamanın mutluluğu içerisinde elbette ki birbirimize o dayanışmayı göstereceğiz.  Buna örnek olanları da kutluyoruz ve alkışlıyoruz.  Biz Bayburt Grup’un Bayburt’ta ve Bayburt dışındaki çalışmalarını gururla takip ediyoruz.  İçimizden birileri bir şeyleri başardığı zaman o mutluluğu derinden duyuyoruz.  Biz bizden olanlara yani vatanın her karış toprağında yaşayan herkesin başardıklarıyla mutlu olan bir toplumuz.” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından Bayburt Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şentürk ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Şentürk ile Bayram Şentürk’e teşekkür beraatı verildi.

Program protokol üyeleri tarafından giysi yardımlarının öğrencilere teslim edilmesiyle sona erdi.